Přejít k hlavnímu obsahu

Jestli mám zemřít, ať je to příběh

Jestli mám zemřít, ať je to příběh. / Palestina v českých perspektivách
Tereza Langrová (ed.)
Jestli mám zemřít, ať je to příběh
Palestina v českých perspektivách

Yara Abu Aataya, Yasar Abu Ghosh, Lucie Alalu, Pavel Barša, Lamis Bartůšková Khalilová, Markéta Hrbková, Nadia Kotaishová, Tereza Langrová (ed.), Filip Outrata, Šádí Shanaáh, David Scharf, Prokop Singer

Trochu jako deník doby, trochu jako společná terapie. Tento sborník nepřináší ucelený obraz dějin. Vznikl jako reakce na v Česku neviditelné utrpení Palestinců, jako součást kulturní intifády proti snaze vymazat palestinský příběh. Prostřednictvím rodinných příběhů několika Palestinek žijících v Česku nebo Čechů s kořeny v Palestině přinášíme palestinský pohled, který je v českém veřejném povědomí zoufale málo zastoupen. Několik dalších autorů a autorek potom v knize zprostředkovává další kontext povahy okupace, židovské zkušenosti ve vztahu k Izraeli nebo střetu dvou historických pamětí – kolonialismu a holocaustu. 

Od října 2023 se může zdát, že na širší souvislosti nebo empatii není v české debatě prostor. Tímto sborníkem společně bojujeme proti hlubokému pocitu odcizení. Vysvětlujeme naše pozice, kritizujeme současný stav a promýšlíme alternativy s cílem vytvářet porozumění tváří v tvář probíhající katastrofě v Palestině.

Květen 2024, 232 stran, formát 105×180 mm

Barevná obrazová příloha

Obálka: Yara Abu Aataya

ISBN: 978-80-909086-2-8

Cena: 350 Kč

Knihu si můžete objednat v knihkupectví ArtMap nebo v PageFive, popřípadě přes náš kontaktní formulář

 

Czech