Přejít k hlavnímu obsahu

Pienso, luego colapso

Pienso, luego colapso
El Pasajero
Pienso, luego colapso

V říjnu 2022 jsme ve španělštině vydalyi druhé vydání knihy Pienso, luego colapso, která obsahuje texty, básně a aforismy autora El Pasajero (pseudonym), člena skupin Ultratomba a Floristería Mateo Morral, a dalších.

Není úniku. Nejedná se o žádný omyl. Nic není dovoleno, protože není co napravovat. Dotkly jsme vrcholu nezpochybnitelného pokroku. Absolutní štěstí. Kapitalistická společnost dosahuje svých nejúspěšnějších dávek indoktrinace. Ovládnutí mysli a ovládnutí reality. Zbývá jen udržitelnost: měření, výpočty, porovnávání. Zbývá nám jen kontrola: měřit, počítat, srovnávat. Udržet si malou jistotu, kterou nám nejistota nabízí. Přemýšlím, tedy kolabuju…

Tato kniha je předzvěstí konce jedné éry. Doba, epocha, generace, která se dívá sama sobě přímo do očí, zamotaná do sebe a na pokraji imploze. Vše, co bylo vykonáno, zůstává nevykonáno: ironie ironického osudu. Přijdou lepší časy? Nebo lépe: budeme? Mezitím vás el Pasajero vyzývá, abyste se tomuto intervalu podívali do tváře, uvědomiliy si ho a užiliy si tu podívanou. Na chvíli se posaďte a čtěte. Na chvíli se posaďte a přemýšlejte. Sedněte si, sedněte si a čekejte. Čeká nás nevyhnutelný kolaps.

El Pasajero: Pienso, luego colapso

Říjen 2022, 196 stran,černobílé ilustrace, formát 105×180 mm
ISBN: 978-80-908192-4-5
cena 12 €

Knihu si můžete v ČR objednat v knihkupectví ArtMap nebo v PageFive

Czech